Latvijas drifts sezonu noslēdz ar rekordlielu dalībnieku skaitu

Ar vērienīgām sacensībām un rekordlielu dalībnieku skaitu aizvadīts Latvijas drifta 2014. gada sezonas noslēgums. Noslēdzošajos Latvijas drifta kausa un Latvijas drifta čempionāta posmos uz starta stājās vairāk nekā 90 dalībnieki, visas dienas garumā gādājot par spraigām un aizraujošām sacensību un kopvērtējuma cīņām.

Lai arī šonedēļ Latviju pārņēmis lietus un auksts laiks, pagājušajā nedēļas nogalē gan braucējus, gan arī vairākus tūkstošus sanākušos skatītājus lutināja saule stari un atvasarai atbilstoši laika apstākļi. Sausais laiks nozīmēja, ka sezona tika noslēgta ar lieliem ātrumiem un iespaidīgiem dūmu mutuļiem, kas savu kulmināciju sasniedza dalībnieku parādes laikā – uz vairākām minūtēm Biķernieku trases taisne tika ieskauta biezā baltu dūmu virpulī.

 

Sestdienas sacensībās uz spēles bija likti visu trīs klašu tituli, tādēļ bija skaidrs, ka sacensību gaitā būs redzamas dramatiskas cīņas, rūgti zaudējumi un skaistas uzvaras. Labākie kvalifikācijas braucieni izdevās Harijam Dankenam (Street klase), Aleksandram Murajam (ProAm klase) un Ivo Cīrulim (PRO).

 

Street ieskaitē cīņa par titulu izšķīrās samērā ātri, jo kopvērtējuma līderim Dainim Akmentiņam atlika vien uzvarēt savu pirmo TOP 16 tandēmu un iekļūt labāko astotniekā, lai nodrošinātu sev uzvaru sezonā. Tas Akmentiņam arī izdevās, beigās aizcīnoties pat līdz finālam, kurā gan viņš bija spiests piekāpties sezonas otrās vietas ieguvēja Kārļa Priedīša priekšā.

 

Arī ProAm klases titula liktenis izšķīrās jau pirmajā tandēmu kārtā, jo otrajā vietā esošais Guntars Laizāns zaudēja lietuvietim Benediktam Čirbam, savukārt kopvērtējuma līderis Reinis Frīdbergs pieveica savu konkurentu un iekļuva nākamajā kārtā. Beigās titula ieguvējam Frīdbergam posmā trešā vieta, tikmēr fināla cīņā par uzvaru Arnis Namnieks pārspēja Valteru Kleinbergu.

 

PRO klases pirmās cīņas iesākās vēl pa gaismu, tomēr uz pusfināliem ārā jau valdīja pamatīga tumsa, braukšanu padarot ievērojami grūtāku. Ja otrajā vietā esošajam titula pretendentam Ivo Cīrulim iekļūšana pusfinālā problēmas nesagādāja, tad kopvērtējuma līderim Ērikam Ulasam bija nepieciešami divi pārbraucieni, lai uzvarētu savu ilggadējo konkurentu Raivi Graudiņu. Jāatzīmē gan, ka sava auto tehniska defekta dēļ Ulass sacīkstēs startēja ar Valtera Kleinberga automobili.

 

Tālāk jau sekoja abu līderu tikšanās pusfinālā, kurā šoreiz pārliecinošāku sniegumu demonstrēja jelgavnieks Ulass, tādējādi iekļūstot finālā un izcīnot savu pirmo Latvijas drifta čempiona titulu. Limbažniekam Cīrulim nācās samierināties ar savu ceturto Latvijas vicečempiona titulu un cīņu par trešo vietu posmā, kurā gan Cīrulis pārspēja Edmundu Ērgli. Savukārt fināla cīņā Ulass tikās ar Kristapu Sapalu, kurš sekojošajā braucienā sagriezās, līdz ar to Ulasam uzvara un perfekts čempiona sezonas noslēgums.

 

Latvijas drifta kausa 6. posma rezultāti:
Street
1. Kārlis Priedītis, BMW 3. sērija (E30)
2. Dainis Akmentiņš, BMW 328 (E30)
3. Ervīns Matisons, BMW 328 (E36)

ProAm
1. Arnis Namnieks, BMW 344 (E30)
2. Valters Kleinbergs, BMW 344K (E36)
3. Reinis Frīdbergs, BMW 340 (E30)

Latvijas drifta čempionāta 7. posma rezultāti:
1. Ēriks Ulass, BMW 344K (E36)
2. Kristaps Sapals, BMW 344K (E30)
3. Ivo Cīrulis, BMW M3 (E46)

 

Vairāk informācijai par pasākumu sekojiet līdzi :
Facebook: Latvian Drift page
Twitter: Latvia drift
Draugiem.lv: Latvijas drifts un www.driftlatvia.com

 

Mūs atbalsta: Midland OIL, KUMHO TYRE, Lāčplēsis, TWIN auto- auto rezerves daļu tirgotājs, prodrift.lv BMWpower.lv, balticrace.lv, ss.lv, informatīvais uzziņu dienests 1188, www.traips.lv, Krāsu Forums, Degviela, Tipogrāfija Poligrama, sportacentrs.lv, tvnet.lv, LAF, www.travelnews.lv, DC shoes, automazgātuve Genarts, Battery energy drink, RISJ pirotehnikas veikals, Pizza Fly, TOMO hotel, BKSB, CSDD, Just bārs, Vējstikli, go4speed.lv, driftemotions.lv, Apsardze „BERKUTS” un STP.

 

2014. gada 23. septembrī